Logo

Infomracje

O drukarce Form 2


Drukarka Form 2 charakteryzuje się niesamowitą jakością wydruków nawet o bardzo skomplikowanych kształtach. Grubość drukowanej warstwy to 25 mikronów (0.025mm). Jest także w pełni profesjonalnym urządzeniem do prototypowania i modelowania. Materiał bazowy używany w Form 2 to żywica o różnych charakterystykach. Technologia druku: SLA (Stereolitography), czyli utwardzanie żywicy za pomocą wiązki lasera.

Specyfikacja materiałów Form 2


Standard

Podstawowa żywica. Bardzo dobrze oddaje rzeczywistość. Wysoka rozdzielczość - 25 mikronów (0.025mm). Gładkie powierzchnie. 4 dostępne kolory.

Wysokoudarowy

Wysoko udarowy materiał. Bardzo trwały i odporny na uderzenia. Wytrzymuje wysokie naprężenia i odkształcenia. Idealny dla inżynieryjnych wyzwań.

Sprężysty

Pozwala tworzyć elementy, które są elastyczne i giętkie. Przekracza granice standardowych druków 3D.

Odlewniczy

Żywica do form odlewniczych. Spala się całkowicie. Stworzony do bardzo precyzyjnych detali, jak również ponad przeciętnych gładkości powierzchni. Przeznaczony do małych i szczegółowych elementów np. biżuteria.

Durable

Żywica Durable została stworzona do imitacji właściwości polipropylenu (PP), tworzywa sztucznego. Używamy tego materiału, który jest odporny na uderzenia, kiedy prototyp będzie poddawany deformacjom oraz wymagana jest gładka i błyszcząca powierzchnia.

High Temp

Żywica High Temp ma wytrzymałość cieplną w 289 ° C przy 0,45 MPa. Materiał ten doskonale nadaje się do zastosowań statycznych, które przechodzą przez wysokie temperatury. Żywica High Temp może być również stosowana w procesach produkcyjnych, takich jak odlewanie i kształtowanie termiczne.

Przykładowe wydruki Form 2